O nas

Zakład Kamieniarski został założony przez mojego ojca w 1970 roku,  w początkowym okresie zajmował się produkcją nagrobków z elementów betonowych, stopniowo przechodząc w stronę obróbki kamienia naturalnego. Obecnie prowadzimy działalność pod nazwą IMPAL, wyłącznie w tej specjalności, w Luzinie przy ul. Żeromskiego 13.   Zajmujemy się szeroko  rozumianym kamieniarstwem, czyli wykonywaniem wszelkich robót, które mają na celu obróbkę kamienia naturalnego.

Specjalizujemy się w wykonywaniu nagrobków i grobowców, wykonanych głównie z kamienia naturalnego(granitu), w który firma zaopatruje się bezpośrednio w składach celnych oraz u hurtowników. Zakupiony materiał w postaci bloków granitowych zostaje pocięty na płyty i wypolerowany na miejscu w zakładzie. Ponadto firma wykonuje elementy kamienne dla budownictwa : parapety okienne, schody, kominki, blaty kuchenne jak i również rzeźby w granicie.  We własnym zakresie firma wykonuje liternictwo oraz grafikę nagrobną, wykorzystując w tym celu w  technikę komputerową.

Dzięki nowoczesnym maszynom do cięcia i obróbki kamienia, które posiadamy, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu najwyższą jakość wykonania. Zapewniamy fachowe doradztwo w zakresie doboru materiałów i jego zastosowania.

 

Zapraszamy Państwa serdecznie

Marek Dampc

drzewko1